Kontakt Rudersdal Avis

Rudersdal Avis
Ordrupvej 101, 3.
2920 Charlottenlund
Tlf.: 8888 4315
www.rudersdalavis.dk / sn.dk/rudersdal – en del af Sjællandske Medier

Udgivelsesdag: Onsdag / torsdag

LEDELSE:
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR:
Louise Pettersson

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 – 16

REDAKTION: rudersdalavis.red@sn.dk
Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Benedicte Lorensen
Journalist
Direkte tlf. 5455 6820
benedicte.lorenzen@sn.dk

Lars Sandager Ramlow
Journalist
Direkte tlf. 4586 3571
lars.ramlow@sn.dk

Pernille Borenhoff
Journalist

Direkte tlf. 21 79 83 60

pernille.borenhoff@sn.dk
Signe Steffensen

Temaredaktør, journalist

Direkte tlf. 5123 2240

signe.steffensen@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen
Journalist

Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

ANNONCER: rudersdalavis.salg@sn.dk

Frederik Raaschou
Mediechef
Direkte tlf. 45 40 26 53 56
frederik.raaschou@sn.dk

Teddy Thorstein Jakobsen
Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2833
teddy.thorstein@sn.dk

Vivian Ree
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4020 2955
vivian.ree@sn.dk

Anette Kofoed
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4026 1406
anette.kofoed@sn.dk

Mikkel Ludvigsen
Mediekonsulent
Direkte tlf. 2545 6078
mikkel.ludvigsen@sn.dk

Louise Friis Blomberg
Mediekonsulent
Direkte tlf. 2989 5325
louise.blomberg@sn.dk

VIGTIGT: Udebliver avisen
Manglende levering meldes ind via linket herunder:
sn.dk/ugeavisudeblevet
eller ring til FK Distribution på:
Telefon: 70 10 40 00

DEADLINES:
Booking: Mandag kl. 12.00
Korrekturannoncer: Fredag kl. 12.00
Færdige annoncer: Tirsdag kl. 09.00
Privat annannoncer: Mandag kl. 10.00
kan bookes her via Tast-selv
Dødsannoncer: Tirsdag kl. 09.00 
Redaktionelt stof: Fredag kl. 14.00