Det Grønne Område

Ordrupvej 101, 3.
2920 Charlottenlund
Tlf.: 8888 4311
sn.dk/lyngby-taarbæk.dk – en del af Sjællandske Medier

Udgivelsesdag: Onsdag / torsdag

LEDELSE:
Markedsdirektør Sjælland Syd
Peter Trostmann

ANSVARSH. CHEFREDAKTØR:

Louise Pettersson

Kontortid
Mandag – fredag: Kl. 9 – 16

REDAKTION: dgo.red@sn.dk

Lars Schmidt
Redaktør
Direkte tlf. 3010 3316
lars.schmidt@sn.dk

Signe Steffensen
Temaredaktør, journalist

Direkte tlf. 5123 2240

signe.steffensen@sn.dk

Mikkel Brøgger Petersen
Journalist

Direkte tlf. 3067 2805
mikkel.petersen@sn.dk

Lars Sandager Ramlow
Journalist
Direkte tlf. 4586 3571
lars.ramlow@sn.dk

Mikael Østergaard
Sportsjournalist,
Direkte tlf. 2298 0011
mikael.oestergaard@sn.dk

Benedicte Lorensen
Journalist
Direkte tlf. 5455 6820
benedicte.lorenzen@sn.dk

ANNONCER: dgo.salg@sn.dk

Frederik Raaschou
Mediechef
Direkte tlf. 45 40 26 53 56
frederik.raaschou@sn.dk

Teddy Thorstein Jakobsen
Mediekonsulent
Direkte tlf. 3038 2833
teddy.thorstein@sn.dk

Anette Kofoed
Mediekonsulent
Direkte tlf. 4026 1406
anette.kofoed@sn.dk

Louise Friis Blomberg
Mediekonsulent
Direkte tlf. 2989 5325
louise.blomberg@sn.dk

Sofie Hviid-Nielsen
Mediekonsulent
Direkte tlf. 8888 4255
sofie.hviid@sn.dk

DEADLINES:
Booking: Mandag kl. 12
Korrekturannoncer: Fredag kl. 12
Færdige annoncer: Tirsdag kl. 9
Privat annannoncer: Mandag kl. 10
kan bookes her via Tast-selv
Dødsannoncer: Tirsdag kl. 10 
Redaktionelt stof: Fredag kl. 14

Dækningsområde:

Alle husstande i Lyngby-Taarbæk Kommune/Søllerød-delen af Rudersdal Kommune/2950 Vedbæk, undtagen modtagere med ”Reklamer og ugeaviser – Nej tak”.

Udebliver Det Grønne Område:

Har du ikke modtaget avisen, så udfyld formularen på https://sn.dk/ugeavisudeblevet.
Du kan også ringe på tlf. 4348 7800