Opdatering 7. januar: Raklev Gymnastik og Idrætsforening har aflyst nytårseventet den 10. januar i Røsnæshallen, da er for få tilmeldte.
Hvis man har tilmeldt sig, vil betalingen blive refunderet, oplyser RGI på dets Facebookside.
Raklev Gymnastik og Idrætsforening, RGI, kickstarter det nye år med en aktiv, energifyldt og inspirerende træningsdag, hvor alle er velkomne.
- Raklev Gymnastik og Idrætsforening inviterer til en aktiv træningsdag den 10. januar i Røsnæshallen.
- Arrangementet koster 50 kroner og inkluderer adgang til forskellige træningsaktiviteter og nytårshygge.
- Der er ni forskellige voksenhold, herunder zumba, yoga og Hiit, som deltagerne kan prøve.
- Tilmelding kan ske online via foreningens hjemmeside eller ved indgangen på dagen.
- Formanden Esben Hansen byder velkommen klokken 10, og dagen afsluttes med en skål klokken 13.
Det sker lørdag den 10. januar i Røsnæshallen i Raklev.
For 50 kroner får man adgang til en hel dag fyldt med træning, bevægelse og hyggelig nytårsstemning.
Der vil være bobler og kransekage, som serveres, mens man går rundt og prøver de mange hold for voksne.
Tilmelding og betaling sker på Raklev Gymnastik og Idrætsforenings hjemmeside via event på klubmodul. Det er dog også muligt at betale ved indgangen.
Der vil være ni forskellige voksenhold, som man kan prøve.
- Uanset om du vil komme i gang efter julen, finde et nyt træningsfællesskab eller bare have en sjov og aktiv dag, står vi klar til at tage imod dig, lyder det fra RGI.
Program
Formand for foreningen Esben Hansen byder velkommen klokken 10.
10:15 er det fælles opvarmning, og fra 10:30-10:55 er der Idræt for livet og Zumba.
Fra 11:00-11.25 er der Ældre i bevægelse og Hiit.
Fra 11:30-11:55 er der Hold hjernen frisk og Hit Fit Dance.
Fra 12:00-12:25 er der Kondi Trim og Stolegymnastik, og fra 12:30- 12:55 er der yoga.
Der sluttes klokken 13 med skål og afslutning.