Høje-Taastrup: – Ambitionerne med vores butik i Taastrup er at skabe endnu et lokalt byggemarked, hvor kunderne har mulighed for at købe deres gør det selv-produkter til Danmarks billigste priser.
Sådan lød det klare budskab fra salgs- og indkøbschef siger Peter Nyboe, da han forleden fortalte om fordelen ved netop at åbne en ny Jem & fix i Taastrup.
Om den nye Jem og Fix
Den nye forretninger kommer til at have i alt 15 medarbejdere fordelt på både fuldtids- og deltidsansatte, og butikken er lavet efter de nyeste standarder inden for kædens koncept, hvor kundeoplevelsen og arbejdsmiljøet for vores medarbejdere er i højsædet, fortæller Peter Nyboe.
Byggemarkedskæden jem & fix er en 100 % dansk, familieejet virksomhed med lavpris som kerneværdi.
Vores 126 selvbetjeningsbutikker er indrettet ens og med synlig skiltning, så det er let at handle. På jemogfix.dk kan du tjekke lagerstatus og varens placering hjemmefra
Jem & Fik åbner ved IKEA
– Vi glæder os til at vise kunderne deres nye butik fyldt til randen med byggematerialer, værktøj, maling, el- og vvs-artikler og meget mere. Og åbningsavisen gælder jo hele ugen, så alle er velkomne til at kigge forbi løbende, fortæller butikschef Patrick Müller.
Den nye forretning åbner ved siden af den nye Plantorama, der bliver Danmarks største, ligesom Sunset og Burger King også åbner i området, hvor Ikea, BR og Baby Sam også er.
Der er mange butikker i dette område og i artiklen ’Se listen: Shoppeområde udvides med disse butikker’ på sn.dk, kan du få det fulde overblik.
