Du er her:  Forsiden >> Sport
10. marts 2010
Agf - FC Nordsjælland
FC Nordsjællands træner Morten Wieghorst fik en sejr med hjem.

Sport - 26. oktober 2009 22:32
Print artiklen Tip os Tip en ven

Send artiklen Wieghorst: Forstår ikke dommerlinie til din ven.

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
E-mailadresse:

Wieghorst: Forstår ikke dommerlinie

Fodbold: FC Nordsjællands Bajram Fetai fik et af de mere besynderlige røde kort i kampen mod AGF. Han blev præsenteret for et gult kort kort efter at være kommet på banen i det 53. minut, da han smed bolden væk ved et indkast til AGF. Det andet gule fik han for film i kampens overtid.

Efter kampen havde træner Morten Wieghorst ikke set episoden med det andet gule kort, som Bajram Fetai dog selv godt kunne acceptere. Til gengæld forstod Wieghorst ikke det første gule kort.

- Nu kan jeg godt sige det, når vi har vundet, for der er ingen konsekvens fra dommerne i de kendelser. Jeg har set modstandere smide bolden væk så mange gange, uden der bliver gjort noget fra dommerne. Jeg kan ikke finde ud af det mere, men selvfølgelig skal man lade bolden være, sagde Wieghorst efter kampen.

Tilbage til forsiden  >> Sport



Her skal Mary og Frederik bo
Se fodbold på web-tv
Tip os
Del din historie eller billeder med sn.dk

Årets Pressefoto klik og se billederne