Send artiklen Tyv stjal smøger og sølvarmbånd til din ven.
Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
Tyv stjal smøger og sølvarmbånd
St. RØRBÆK: En 63-årig kvinde på Blommevænget i St. Rørbæk kom lørdag aften hjem til et lettere gennemrodet hus, hvor der havde været besøg af en indbrudstyv.
Ifølge Nordsjællands Politi havde gerningsmanden opbrudt et vindue med en 10 millimeter skruetrækker i tidsrummet fra klokken 14.45 til 18.45. Skuffer og skabe var blevet kigget igennem, og der var stjålet et par kartoner cigaretter og et sølvarmbånd, fortæller funktionsleder Henrik Duus fra Nordsjællands Politi i Frederikssund.
Flere relevante nyheder Ifølge Nordsjællands Politi havde gerningsmanden opbrudt et vindue med en 10 millimeter skruetrækker i tidsrummet fra klokken 14.45 til 18.45. Skuffer og skabe var blevet kigget igennem, og der var stjålet et par kartoner cigaretter og et sølvarmbånd, fortæller funktionsleder Henrik Duus fra Nordsjællands Politi i Frederikssund.
- få nyhedsbrevet






