Du er her:  Forsiden >> sn.dk>> Danmark
25. maj 2012
Danmark - 07. februar 2012 06:00 Opdateret 07. februar 2012 06:00
Print artiklen Tip os Tip en ven Del på facebook

Send artiklen Tre mænd brød ind hos prostitueret til din ven.

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
E-mailadresse:

Tre mænd brød ind hos prostitueret

En prostitueret i Sindal fik røvet nogle tusinde kroner, da tre mænd pludselig stod i hendes soveværelse.
En 38-årig prostitueret fik sig noget af et chok natten til tirsdag, da tre mænd brød ind i hendes soveværelse i Sindal i Nordjylland.

- Kvinden bliver vækket af tre mænd, der kommer ind i soveværelset gennem terrassedøren via et knust vindue, fortæller vagtchef ved Nordjyllands Politi Frank Liltorp.

Kvindens soveværelse ligger i forbindelse med den massageklinik, hvor hun arbejder. Mændene slog hende i ansigtet og truede hende til at aflevere nogle tusinde kroner. Herefter forsvandt de igen.

Den 38-årige kvinde er nu kommet på hospitalet, fortæller vagtchefen.

- Hun er naturligvis chokeret, men ellers er der tale om en mindre kvæstelse i ansigtet, siger Frank Liltorp.

Kvinden beskriver de tre mænd som cirka 25 år gamle. Hun er dog ikke blevet endeligt afhørt endnu, og politiet kender derfor ikke til de nærmere omstændigheder ved røveriet.

Tilbage til forsiden  >> sn.dk >> Danmark



SN.dk - Nyhedsbrev

SN.dk - Nyhedsbrev

Tilvalg: (2 nyheder per kategori)

Sjælland
Danmark
Verden
Sport
Biler
Allerød
Egedal
Faxe
Fredensborg
Frederikssund
Furesø
Greve
Gribskov
Halsnæs
Helsingør
Hillerød
Holbæk
Høje-Taastrup
Hørsholm
Ishøj
Kalundborg
Køge
Lejre
Næstved
Ringsted
Roskilde
Rudersdal
Slagelse
Solrød
Sorø
Stevns
Vordingborg

Hvornår vil du modtage nyhedsbrevet

07.30 14.30

Jeg accepterer vilkårene for at modtage SN.dk nyhedsbrevet.

Tip os
Del din historie eller billeder med sn.dk

Læs dagbog fra Caminoen