Tina Lund er årets mest sexede

Tina Lund oser af sex. Det mener de 30.000 brugere af babe-sitet connery.dk, der har stemt på Tina Lund blandt de mange dejlige damer i Danmark.

I 2008 blev Tina Lund kåret som Danmarks dejligste af "Se og Hør"s læsere. Nu er hun igen faldet i folkets smag og har indtaget førstepladsen som årets mest sexede kvinde 2009.

Med førstepladsen giver Tina Lund blandt andet veninden Lisa Lents og skuespilleren Christiane Schaumburg-Müller baghjul. De to blondiner endte på henholdsvis 2.- og 3.-pladsen, skriver Se og Hør.

Placeringen kommer bag på ridepigen.

- Havde du forventet at få et opkald og blive kåret som Danmarks mest sexede 2009?

- Ha ha, nej, det var virkelig noget, der kom som en overraskelse. Men det er da meget smigrende, siger Tina Lund til connery.dk.
Tina Lund er årets mest sexede
30.000 brugere af babe-sitet connery.dk har stemt på Tina Lund blandt de mange dejlige damer i Danmark.
Foto: Flemming Vitus

Tilbage til forsiden  >> De kendte


Tip os
Del din historie eller billeder med sn.dk