Send artiklen Stjal grøn pung fra skoletaske til din ven.
Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
Stjal grøn pung fra skoletaske
Kongsted: I skolen, blandt kammeraterne, skulle man jo trygt kunne lade sine ting ligge frit fremme - men sådan er det desværre ikke (længere).
En 15-årig elev på Møllevangskolen har nemlig meldt til politiet, at nogen mellem 11.45 og 12.15 mandag - åbenbart i det store frikvarter - har været i hans taske, som stod uden opsyn, og derfra taget en grøn pung med kæde, og i den var 300 kr i kontanter samt et buskort.
Flere relevante nyheder En 15-årig elev på Møllevangskolen har nemlig meldt til politiet, at nogen mellem 11.45 og 12.15 mandag - åbenbart i det store frikvarter - har været i hans taske, som stod uden opsyn, og derfra taget en grøn pung med kæde, og i den var 300 kr i kontanter samt et buskort.
- få nyhedsbrevet






