Det var nogle væsentlig mere forkullede pølser, der kunne pilles ud af vraget af pølsevognen på Fredericiavej i Helsingør.
Foto: Arkivfoto
Foto: Arkivfoto
Send artiklen Pølsebrand ved bowlingcenteret til din ven.
Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
Pølsebrand ved bowlingcenteret
Helsingør: En forbipasserende hørte natten til tirsdag et brag fra parkeringspladsen bag bowlingcenteret på Fredericiavej i Helsingør.
Da hun undersøgte kilden til lyden, opdagede hun en pølsevogn, der stod i flammer. Politiet og brandvæsnet hastede til stedet, hvor de fik slukket den brændende pølsevogn, men ikke før den var totalt udbrændt. Hvad der lå bag branden står endnu ikke klart, men politiet undersøger stadig de nærmere omstændigheder i sagen.
Flere relevante nyheder Da hun undersøgte kilden til lyden, opdagede hun en pølsevogn, der stod i flammer. Politiet og brandvæsnet hastede til stedet, hvor de fik slukket den brændende pølsevogn, men ikke før den var totalt udbrændt. Hvad der lå bag branden står endnu ikke klart, men politiet undersøger stadig de nærmere omstændigheder i sagen.
- få nyhedsbrevet






