Du er her:  Forsiden >> sn.dk>> Lokal>> Ishøj
08. februar 2012
Nye vinduer til 600 lejligheder
Renoveringen af Vildtbanegård er allerede i fuld gang.

Ishøj - 31. juli 2010 08:00
Print artiklen Tip os Tip en ven Del på facebook

Send artiklen Nye vinduer til 600 lejligheder til din ven.

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
E-mailadresse:

Nye vinduer til 600 lejligheder

Andre læsere anbefaler:
Ishøj: 600 lejligheder i Vildtbanegård skal renoveres, og NCC, der er totalentreprenør på projektet, har netop valgt Idealcombi som leverandør af vinduer og døre til facaden.

I 2009 leverede Idealcombi 2700 vinduer til renoveringen af Afdeling 2. Nu står Afdeling 1 for tur, og endnu engang er Idealcombi valgt som leverandør af vinduer og døre til facaden.

- Vores kunde har fået en oplevelse af Idealcombi som leverandør, der har gjort, at vi også er blevet valgt til næste etape af Danmarks største renoveringsprojekt, siger salgs- og marketingdirektør Claus Winther til wood-supply.dk.

Han oplyser, at renoveringen af Vildtbanegård er Danmarks største renoveringsprojekt, og at det er en meget attraktiv leverance for Idealcombi, ikke kun på grund af størrelsen på projektet, men også fordi det understreger, at virksomheden er blandt de førende producenter af energirigtige vinduesløsninger.

Udover nye vinduer og døre skal ejendommen også have ny isolering, ny facadebeklædning samt nye glaslukninger foran altanerne.

Tilbage til forsiden  >> sn.dk >> Lokal >> Ishøj



SN.dk - Nyhedsbrev

SN.dk - Nyhedsbrev

Tilvalg: (2 nyheder per kategori)

Sjælland
Danmark
Verden
Sport
Biler
Allerød
Egedal
Faxe
Fredensborg
Frederikssund
Furesø
Greve
Gribskov
Halsnæs
Helsingør
Hillerød
Holbæk
Høje-Taastrup
Hørsholm
Ishøj
Kalundborg
Køge
Lejre
Næstved
Ringsted
Roskilde
Rudersdal
Slagelse
Solrød
Sorø
Stevns
Vordingborg

Hvornår vil du modtage nyhedsbrevet

07.30 14.30

Jeg accepterer vilkårene for at modtage SN.dk nyhedsbrevet.

Tip os
Del din historie eller billeder med sn.dk