Du er her:  Forsiden >> sn.dk>> Lokal>> Rudersdal
24. maj 2012
Foto:
Rudersdal - 24. januar 2012 06:00
Print artiklen Tip os Tip en ven Del på facebook

Send artiklen Hvem skal være årets unge talent til din ven.

Modtagerens email *:
Din e-mail *:
Dit navn *:
Evt. kommentar:

*) skal udfyldes.

Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
E-mailadresse:

Hvem skal være årets unge talent

Andre læsere anbefaler:
Rudersdal: Hvem skal være årets talent 2012?

Det spørgsmål stiller Rudersdal Kommune, der beder alle borgere og foreninger om hjælp til at indsende egnede forslag inden 10. februar.

- Vi har mange talentfulde unge mennesker i Rudersdal Kommune. Det er blevet en god tradition i Rudersdal at hædre årets mestre og uddele de fire priser - talentpris, idrætslederpris, ungdomslederpris og kulturpris/kulturlederpris ved kommunens hædringsarrangement den 29. marts i henholdsvis Reprisen og på rådhuset, siger Kulturchef i Rudersdal, Birgit Hoé Knudsen til Frederiksborg Amts Avis.

Hun fortsætter:

- Modtageren af årets Talentpris skal være en person, der udviser vilje og engagement og derudover udviser udviklingspotentiale inden for sit felt. Talentprisen gives som anerkendelse og opmuntring til en ung udøver inden for spejder, idræt eller kultur - eksempelvis film, musik, drama, dans eller billedkunst.

Sidste års modtager af Talentprisen var Philip Özari fra Holte IF Volley. Han går nu i 3G på Birkerød Gymnasium.

Tilbage til forsiden  >> sn.dk >> Lokal >> Rudersdal



SN.dk - Nyhedsbrev

SN.dk - Nyhedsbrev

Tilvalg: (2 nyheder per kategori)

Sjælland
Danmark
Verden
Sport
Biler
Allerød
Egedal
Faxe
Fredensborg
Frederikssund
Furesø
Greve
Gribskov
Halsnæs
Helsingør
Hillerød
Holbæk
Høje-Taastrup
Hørsholm
Ishøj
Kalundborg
Køge
Lejre
Næstved
Ringsted
Roskilde
Rudersdal
Slagelse
Solrød
Sorø
Stevns
Vordingborg

Hvornår vil du modtage nyhedsbrevet

07.30 14.30

Jeg accepterer vilkårene for at modtage SN.dk nyhedsbrevet.

Kontakt redaktionen
Tip os
Del din historie eller billeder med sn.dk

Læs dagbog fra Caminoen