Send artiklen En kæp i hjulet på filmaften til din ven.
Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
En kæp i hjulet på filmaften
Andre læsere anbefaler:
Roskilde: Der var efter alt at dømme lagt op til en hyggelig aften med benene oppe i sofaen og et par gode film på skærmen, men de planer blev der sat en kæp i hjulet for, da en 19-årig mand fra Hvalsø sidst på eftermiddagen valgte at foretage sine indkøb til arrangementet i Kvickly i Algade.
Eller rettere - købte ind gjorde han ikke. Han stjal ind, men blev afsløret, da han forsøgte at forlade forretningen med fem dvd-film, to Red Bull, to stænger fransk nougat og to Marabou chokokaldebarer. Da han blev taget, gik han straks til bekendelse, og i stedet for at se film kunne han tilbringe torsdag aften med at tænke over, at han nu må leve med en plettet straffeattest.
Flere relevante nyheder Eller rettere - købte ind gjorde han ikke. Han stjal ind, men blev afsløret, da han forsøgte at forlade forretningen med fem dvd-film, to Red Bull, to stænger fransk nougat og to Marabou chokokaldebarer. Da han blev taget, gik han straks til bekendelse, og i stedet for at se film kunne han tilbringe torsdag aften med at tænke over, at han nu må leve med en plettet straffeattest.
- få nyhedsbrevet







