Caroline Flemming signerer sin nye kogebog "Baronessen går i køkkenet". Nu kommer efterfølgeren (Foto: Jeppe Michael Jensen/Scanpix 2009)
Send artiklen Baronessen laver sund fastfood til din ven.
Indskriv din e-mailadresse og bliv informeret om opdateringer af denne og lignende artikler via mail.
Baronessen laver sund fastfood
Andre læsere anbefaler:
"Fordi det går hurtigt, behøver det ikke være usundt". Men det mantra går Caroline Fleming nu i køkkenet for at lære danskerne at lave lækker og sund - og hurtig - mad året rundt.
Hendes nye kogebog Baronessens sunde fastfood er inddelt efter årstiderne, "så det altid er nemt at finde en god opskrift til lejligheden", som det lyder fra forlaget Lindhardt og Ringhof. Bogen indeholder 60 opskrifter på salater, supper, pasta- og nudelretter samt desserter.
Derudover giver Caroline Fleming sine egne gode råd om, hvordan du holder dig sund og lækker.
Flere relevante nyheder Hendes nye kogebog Baronessens sunde fastfood er inddelt efter årstiderne, "så det altid er nemt at finde en god opskrift til lejligheden", som det lyder fra forlaget Lindhardt og Ringhof. Bogen indeholder 60 opskrifter på salater, supper, pasta- og nudelretter samt desserter.
Derudover giver Caroline Fleming sine egne gode råd om, hvordan du holder dig sund og lækker.
- få nyhedsbrevet








